Coaching

“I zawsze pamiętaj, że jesteś kimś wyjątkowym. Jedyne, co musisz zrobić, to pozwolić innym zobaczyć, że taki jesteś.” Milton Erickson

 

Czym jest coaching?

Coaching jest oparty na relacji pomiędzy coachem a drugą osobą, która chce dokonać zmian w swoim życiu. Zmiany mogą być duże lub małe – możesz mieć przed sobą decyzję dotyczącą Twojej dalszej przyszłości zawodowej lub osobistej, ale możesz też potrzebować zmiany w zakresie swojego trybu życia, diety, znalezienia równowagi między angażowaniem się w pracę i Twoim prywatnym życiem, relacjami z innymi.

 

Coaching jest procesem, który dzieje się w czasie i wymaga czasu, podobnie jak zmiana naszych przyzwyczajeń i nawyków.
Coach pomaga w odkrywaniu tego co jest dla nas naprawdę ważne, co będzie nas motywowało do zmiany i dawało energię, aby ją utrzymać.

 

Coach pomaga szybciej i efektywniej przebyć drogę z miejsca w którym jesteś, do miejsca, w którym pragniesz się znaleźć. Będąc skupionym na tym co robisz, ważne jest również aby pamiętać o tym, dokąd zmierzasz, jakie są Twoje cele.

Coach nie udziela rad, nie stara się nikogo zmieniać ani ‘naprawiać’. Wspólna praca bazuje na teraźniejszości i przyszłości. Coach w swojej pracy opiera się na przekonaniu, że każdy człowiek posiada wewnętrzny potencjał oraz wszelkie zasoby do osiągnięcia tego, czego pragnie w życiu. Rolą coacha jest wydobycie tych zasobów oraz wspieranie w dążeniu do wyznaczonych celów.

Coach inspiruje, stawia wyzwania i motywuje do podejmowania działań i tworzenia wymarzonego życia zgodnie z tym, co dla Ciebie najważniejsze, co nadaje mu sens i znaczenie.