Nastolatki i dzieci

„Największym darem dla naszych dzieci nie są nasze bogactwa, ale odkrycie przed nimi ich bogactw” (przysłowie Suahili)

 

Dzieci w każdym wieku, a więc także nastolatki, potrzebują obecności kochającego i wspierającego dorosłego, który będzie dawał im poczucie bezpieczeństwa, obdarzał zaufaniem i budował stabilną więź. Czasami rodzic czuje że, z różnych powodów, nie jest w stanie dać swemu dziecku tych darów – że sam potrzebuje wsparcia.

 

Zapraszam na konsultacje rodziców, którzy czują, że chcą zmienić relacje ze swoim dzieckiem na bardziej pozytywne, oparte na zrozumieniu i szacunku.  Rodziców, którzy są otwarci na odkrywanie potencjału własnych dzieci i dawanie im szansy na budowanie poczucia własnej wartości, umiejętności samodzielnego myślenia i działania oraz budowania pozytywnych więzi z innymi.

 

Zapraszam także na konsultacje, jeśli niepokoi Cię coś w rozwoju Twojego dziecka – czy to w rozwoju emocjonalnym, intelektualnym czy językowym. Możemy o tym porozmawiać oraz wykonać potrzebne testy, które pomogą postawić pełniejszą diagnozę.

 

Jeśli Twoje dziecko jest nastolatkiem może samo odczuwać potrzebę porozmawiania o swoich problemach, uczuciach i  potrzebach z kimś neutralnym, spoza szkoły i rodziny, zapraszam wtedy na spotkanie ze mną.